SK CZ PL
Spa Piešťany
Hotele, zakwaterowanie, pobyty, wellness.
 

Pieszczany możemy zaliczyć do jednego z najbardziej interesujących miejsc jeśli chodzi o atrakcje sportowe oraz aktywny wypoczynek. Możemy tutaj wypocząć uprawiając różnego rodzaju sporty wodne, pływanie w basenach, tenis, squash, jeździectwo, turystyka, jazda na rowerach, skoki na spadochronie – to jest tylko część atrakcji jakie tutaj można znaleźć.

Golf

W 1914 roku w Pieszczanach zostało założone pole golfowe. Było to pierwsze pole golfowe na Słowacji (wówczas monarchia Rakúsko-Uhorska). Założycielem i inicjatorem pomysłu był Imrich Winter, który pochodził ze sławnej mieszczańskiej rodziny Winterovcov, która była promotorem budowy centrum SPA & Wellness w Pieszczanach. Do pola golfowego należała również szczelnica, która była częścią SPA. W tamtych czasach była to bardzo duża atrakcja, która cieszyła się niezwykłą popularnością. Pole golfowe była wspaniałym miejscem do wypoczynku. Od 1917 roku jest rozgrywany turniej o Pohár grófa Erdödiho

Tenis

Pieszczany są znanym miejscem ze swoich tenisowych tradycji. Bezpośrednio w SPA dla gości kąpieliska Eva są dostępne dwa korty tenisowe dostępne w sezonie tenisowym. Korty mają nawierzchnię ceglaną i są dostępne dla gości. Osoby, które nie radzą sobie najlepiej na korcie mogą zamówić lekcje z profesjonalnym trenerem tenisowym. Bardziej wymagające osoby mogą zamówić sobie kort wraz ze sparingpartnerem. Osoby, które chcą spędzić więcej czasu relaksując się grą w tenisa mogą udać się do klubu tenisowego SPA Pieszczany (Kúpele Piešťany), który ma do zaoferowanie 13 kortów tenisowych, które są na świeżym powietrzu ( 11 o nawierzchni ceglanej i dwa o nawierzchni betonowej) oraz dwa korty dla dzieci. Poza sezonem tenisowym mamy do dyspozycji dwa kryte korty, z których można korzystać cały rok. Klub tenisowy znajduje się w miejskim parku, w bliskim sąsiedztwie hotelu SPA Park, który dysponuje usługami tenisowymi, można tam wypożyczyć rakiety tenisowe, naciągnąć rakietę, znaleźć trenera tenisa lub sparingpartnera. Klub tenisowy jest idealny zarówno dla indywidualnych gości jak i grup zorganizowanych. Istnieje możliwość organizowania turniejów tenisowych.

Kąpielisko (basen) Eva

Kąpielisko Eva, które świętowało 70 rocznicę otworzenia, stało się domem dla Pieszczańskich pływaków. Basen Eva był miejscem gdzie wielu pływaków zaliczanych do czołówki zaczynało swoją karierę. Do najbardziej znanych możemy zaliczyć złotą olimpijska medalistkę, Martinę Moravcovú. Kąpielisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców podczas letniego sezonu. Poza pływaniem możemy znaleźć tutaj również inne atrakcje jak siatkówkę czy krykieta. Poza tym są tam dwa korty tenisowe oraz boisko do gry w siatkówkę plażową oraz koszykówkę.

Wodne sporty

Rzeka Váh i jezioro Sĺňava są idealnym miejscem do uprawiania sportów wodnych takich jak kajakarstwo i żeglarstwo. Powierzchnia jeziora Sĺňava to 4,3 km2. Jezioro jest między Pieszczanami a wioską Drahovce. Na nabrzeżu znajduje się kamping, oraz jest wybudowana trasa o długości dwunastu kilometrów dla rowerzystów i dla pieszych. Po jeziorze Sĺňave można popłynąć w rejs statkiem Xénia, który ma przystań przy moście Kolonádovom, który znajduje się w Pieszczanach. Do atrakcji możemy zaliczyć sztuczną wyspę, która nazywa się vtáčí ostrov (ptasia wyspa), która jest wpisana na listę zabytków UNESCO. Występują tam bardzo rzadkie rodzaje ptaków.

Narciarstwo

Niedaleko Pieszczan znajduje się centrum narciarskie Bezovec. Znajduje się tam pięć wyciągów narciarskich o długości od 300 do 600 metrów. W przypadku braku śniegu obiekt jest sztucznie naśnieżny. Miłośnicy narciarstwa mogą latem w Pieszczanach uprawiać wodne narciarstwo na jeziorze Sĺňava w Ratanowskiej zatoce. Zatoka znajduje się w pobliżu Kúpeľného ostrova . Więcej informacji o obiekcie na następującej

stronie internetowej.

 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely