SK CZ PL
Spa Piešťany
Hotele, zakwaterowanie, pobyty, wellness.
 

Pieszczany są miastem SPA (uzdrowiskowym), ponieważ występuje tam bardzo unikalny skład wód termalnych, który powstaje na głębokości 2000 metrów. Woda w tym obszarze charakteryzuje się bardzo wysoką zawartością magnezu. Na obszarze miasta znajduje się 12 źródeł termalnych.

Pieszczańska woda jest głównym czynnikiem tworzącym niepowtarzalne lokalne produkty lecznicze. Wysoko zmineralizowania woda ma wiele właściwości leczniczych i zdrowotnych dla organizmu.

Pieszczańska termalna woda charakteryzuję się wysoką zawartością magnezu, która wynosi około 1500 mg związków mineralnych na litr. Woda powstaje na głębokości 2000 metrów jest wydobywana na ze specjalnych szybów, które mają ponad 60 metrów głębokości. Wydobywana woda ma temperaturę od 67 do 69 stopni Celsjusz. Woda jest przeznaczona do celów leczniczych (kąpiele SPA) oraz do celów spożywczych, jako woda mineralna do picia.

Kluczowym czynnikiem w uzdrowisku Pieszczany jest woda, która zawiera duże stężenie siarki (od 6 do 10 mg na litr). Wykorzystuje się tą wodę do leczenie różnych schorzeń stawów. Duże znaczenie ma również wysokie stężenie siarkowodoru, które wynosi średnio 4,7 mg na litr wody.

Pieszczańskie błoto (Peloid) jest uważane za jedno z najlepszych na świecie pod względem jakości i właściwości leczniczych. Błoto jest produktem rzeki Váh w połączeniu z naturalnymi wodami mineralnymi. Błoto wykorzystywane do leczenia jest zbierane i trzymane w specjalnych basenach w połączeniu z wodą mineralną przez okres co najmniej jednego roku. Taki zabieg stosuje się po to, aby błoto dojrzało.

SPA i Wellness Pieszczany: Wskazówki

Kąpiele lecznicze w Pieszczanach są w szczególności polecana na schorzenia aparatu ruchowego, stawów, oraz uszkodzenia różnego rodzaju nerwów, które są odpowiedzialne za poruszanie się.

W kompleksie uzdrowiskowym Pieszczany są przeprowadzane zabiegi:

  • Przeciw osteoporozie
  • Leczenie Chorób nerwowych
  • Leczenie Chorób układu ruchowego
  • Leczenie Chorób zawodowych
  • Leczenie schorzenia dróg oddechowych
 

Akciové pobyty / Pobyty / Hotely